Project Vastenactie 2025

Een betere toekomst voor Filipijnse kinderen met een handicap

Een eigen doelenproject van parochie Lumen Christi, Plechelmus parochie en de H. Pancratius Parochie

Situatieschets

In de Filippijnen zijn veel gehandicapte kinderen uit arme gezinnen met een uitzichtloos bestaan. Pater Derksen, die van 2002 tot 2006 werkzaam was in parochie Lumen Christi, was heel begaan met hen. Hij was missionaris van Mill Hill en had jarenlang gewerkt in de Filippijnen. Hij steunde privé al jaren een aantal gehandicapte kinderen met het volgen van onderwijs. Daarnaast ontving hij geld voor deze kinderen via collectes en daarvan zorgde hij met een bevriende arts dat kinderen geopereerd werden, waardoor hun mogelijkheden werden vergroot. Zijn betrokkenheid en enthousiasme werkten aanstekelijk.

Stichting Loop en werk

Toen hij in 2006 weer terugkeerde naar de Filippijnen, is de stichting Loop en Werk opgericht, als cadeau aan hem. Het doel van de stichting is arme Filipijnse kinderen en (jong) volwassenen met een lichamelijke handicap te helpen, zodat zij uitzicht krijgen op een grotere zelfstandigheid en een betere toekomst. Met behulp van de stichting kon er een prothesecentrum gebouwd worden met financiële hulp uit Nederland. In het prothesecentrum melden zich veel kinderen met klompvoeten, scoliose en andere handicaps. Deze kinderen krijgen de gratis medische zorg en hulp die ze nodig hebben. Naast deze gratis medische hulp gaan er een vijftigtal kinderen op kosten van de stichting Loop en Werk naar school.

Schoolfonds

Stichting Loop en Werk heeft een aantal jaren geleden het schoolfonds opgericht en sponsoren gezocht. De families waarvan de kinderen gesponsord worden geeft dit ruimte en uitzicht op een betere toekomst voor hun kind en voor de gehele familie. Inmiddels zijn er al een aantal kinderen afgestudeerd en zorgt dit ervoor dat het veel beter gaat met de kinderen en hun familie. De kinderen die afgestudeerd zijn hebben allen een goede baan gevonden en steunen hun familie waar nodig is. Daarnaast kunnen de afgestudeerde kinderen een studie betalen voor hun broers en zussen.

Wat willen we bereiken?

Met steun van de Vastenactie wil de stichting het schoolfonds sponsoren en met het opgehaalde geld 10 kinderen 10 jaar gratis onderwijs laten volgen. We hopen met steun uit onze drie parochies deze wens in vervulling te laten gaan.

Infoavond over het project

Op maandagavond 3 februari vindt er een info avond plaats over het project.

Renilde Heinink, lid van de stichting Loop en Werk en secretaresse van de parochie Lumen Christi, zal aan de hand van foto’s vertellen over de situatie van de kinderen en wat de hulp aan hen kan betekenen voor hun toekomst. Ze is dan net terug van de Filippijnen. Er zullen Filippijnse hapjes te proeven zijn en er treedt een Filippijnse dans- en zanggroep op.

U bent uitgenodigd in de Damast, Laagsestraat 4 in Ootmarsum om 19.30 uur.

Graag even aanmelden voor 1 februari 2025 via het emailadres van het centraal secretariaat van de H. Pancratius Parochie : info@hpancratius.nl

Van harte welkom!

 

Renilde Heinink -Parochie Lumen Christi,

pastor van der Sman – H. Plechelmus Parochie

pastoraal werker Christianne Saris – H. Pancratius Parochie