Op weg naar Pasen

19 maart 2025 | Rubriek

Beste mensen,

Jezus is benieuwd naar wat mensen over Hem zeggen, maar vooral is Hij benieuwd wat Zijn leerlingen over Hem zeggen.( Matt. 16,13-16). Blijkbaar telt voor Hem vooral wat Zijn volgelingen van Hem vinden. Hoe kijken wij tegen Hem aan ? Dus niet wat anderen vinden, maar wat de gelovige gemeenschap van Hem vindt, dat is voor Hem van belang. Dat is misschien ook wel logisch; alleen degenen die van iemand houden kunnen hem of haar werkelijk begrijpen. In het begrijpen van Jezus Christus heeft de gelovige een streepje voor.

Wij zijn in deze weken als gelovige gemeenschap weer met Jezus op weg naar Pasen; een tijd van bezinning en inkeer. We worden geconfronteerd met het leven en sterven van onze Heer; en komen te staan voor de diepte van een geheim, dat niet te peilen is, daar waar hemel en aarde zwijgen. Waar Hij godverlaten lijkt, waar wij ons godverlaten voelen, maar ook : waar God zelf een antwoord geeft op de vraag wie Hij is: DE LEVENDE HEER.

Daarom raakt mij het antwoord van Petrus op de door Jezus gestelde vraag telkens diep : Gij zijt de Christus, de zoon van de levende God. Dat lijkt mij inderdaad de kern van de zaak : deze is de zoon van de levende God. In Hem en door Hem krijgt ons leven een diepe betekenis, zijn wij gekend als begenadigde mensen en mogen ons met Hem voorbereiden op het grote feest van Pasen.

Pastoor Theo H.P. Munsterhuis