In de maandmeditatie voor de maand juli in de context van het Jubeljaar 2025 staat mgr. Hoogenboom, hulpbisschop van het aartsbisdom Utrecht, stil bij twee heiligen. Hij noemt hen ‘heiligen voor onze tijd’: de heilige Willibrord en de heilige Titus Brandsma.
Deze twee heiligen hebben met elkaar gemeen dat ze allebei een bewogen geschiedenis hebben met de stad Utrecht en met het Aartsbisdom Utrecht. Beiden hebben tijdens hun aardse leven in totaal verschillende omstandigheden getuigd van Jezus Christus en zijn Evangelie.
‘Van de heilige Willibrord en de heilige pater Titus Brandsma o.carm. kunnen wij leren hoe wij in onze tijd, te midden van scepsis of soms zelfs openlijke vijandigheid ten aanzien van het christelijke geloof en het getuigen ervan, beproeving of zelfs vervolging kunnen trotseren en -als het eropaan mocht komen- zelfs het offer van ons leven kunnen brengen om Christus en zijn Evangelie te dienen’ zegt mgr. Hoogenboom.

