Willibrordplaquette

20 juli 2025 | De Lutte

Vanmorgen tijdens de Plechelmusfeest viering zijn twee hele trouwe vrijwilligers die zich vele jaren met hart en ziel hebben ingezet voor onze locatie in het zonnetje gezet.
Beiden hebben een Willibrordplaquette in ontvangst mogen nemen.  Deze onderscheiding wordt door het bisdom toegekend aan vrijwilligers die zich lange tijd  bijzonder hebben ingezet op belangrijke functies binnen de geloofsgemeenschap. De onderscheiding bestaat uit de Willibrordplaquette, vernoemd naar Willibrord, de eerste bisschop van Utrecht, een draagspeld en een oorkonde.

Gerhard Evering
Ruim 18 jaar is hij koster geweest. Altijd als eerste aanwezig in de kerk voor een viering of condoleance. Het meeste werk had hij vaak al gedaan voor de anderen kwamen. Na afloop van de viering ruimde hij alles op en vertrok als laatste. Hij was echter niet alleen koster maar ook beheerder van de aula, het kerkhof en coördinator van de collectanten. Voor veel Lutter organisaties die gebruik maken van de kerk voor hun activiteiten èn onze eigen werkgroepen, was hij altijd hèt aanspreekpunt. Wilden ze wat regelen met de kerk dan werd Gerhard meestal rechtstreeks door hun gebeld. Ze wisten dan dat hij het achter de schermen met de verschillende vrijwilligers wel verder regelde en dat het goed kwam. Denk o.a. aan de Harmonie met hun concerten, Zij Actief, de Zonnebloem, de KBO maar ook onze basisschool. Dit alles deed hij vanuit een groot plichtsbesef. Niets was hem te veel. Gerhard stond letterlijk dag en nacht klaar. Zijn ervaring als timmerman kwam bij al die taken goed van pas; hij heeft dan ook menig reparatie en onderhoudsklus in de kerk uitgevoerd. En niet alleen in de kerk, maar ook rondom de kerk.

Gerrit Schopman
In 2000 werd Gerrit collectant. Enkele jaren later kon hij gebruik maken van de VUT en werd hij gevraagd als coördinator van de onderhoudsploeg als opvolger van Hubert Nijhuis. Naast het reguliere onderhoud op het kerkhof en rondom de kerk op woensdagmorgen, heeft hij diverse grote klussen met vrijwilligers opgepakt en aangestuurd. Allemaal hadden ze te maken met de problematische waterhuishouding in de ondergrond van dit deel van De Lutte.

Zo begon hij met de drainage op het kerkhof. Vervolgens kreeg het kerkenbos een grote opknapbeurt. De komst van een ander orgel bracht ook een probleem aan het licht: De verwarming blies vochtige lucht rond waardoor het orgel ontstemd raakte. Gerrit ging op onderzoek uit en constateerde dat de afvoerbuizen rondom de kerk vol met puin zaten uit een ver verleden. Samen met zijn broer Hennie heeft hij rondom de kerk alles losgegraven en de buizen vervangen. Het probleem was opgelost! Door al die klussen weet Gerrit als geen ander hoe het hier rondom, met de waterhuishouding zit. Vanzelfsprekend was Gerrit dan ook tijdens de voorbereiding en uitvoering van de herinrichting van het centrum het aanspreekpunt voor de gemeente Losser en de uitvoerende partijen. Gerrit en Gerhard blijven deel uitmaken van de onderhoudsploeg.

Namens onze geloofsgemeenschap bedankt voor jullie grote inzet en van harte gefeliciteerd met de onderscheiding!