foto: Arjan Vrieze........................................
Jaarlijks herdenken we op 17 november de deportatie van de laatste Joden uit Denekamp. Zo ook dit jaar. Het is dan 83 jaar geleden dat in die nacht de laatste Joodse inwoners uit het dorp werden opgepakt en op transport gezet. Niemand overleefde de deportatie; de meesten van hen waren tien dagen later al vermoord in Auschwitz.
Normaliter vindt de herdenking plaats bij het monument De Zwevende Steen maar gezien het feit dat er dit jaar een ijsbaan wordt geplaatst tussen de beide horecagelegenheden nabij dit monument hebben we als werkgroep Herdenken besloten om de herdenking te doen plaatsvinden in de Vledder-straat bij het monument bij de voormalige synagoge.
Enkele jaren geleden hebben we besloten om eens in de vijf jaar uitvoerig stil te staan bij de deportatie van de laatste Joden. Dat zal in 2027 weer het geval zijn. Maar in de tussenliggende jaren slaan we deze herdenking natuurlijk niet over. Daarom bent u van harte uitgenodigd om op maandag 17 november om 19.45 uur aanwezig te zijn in de Vledderstraat bij het beeld ‘Omzien naar de toekomst’ voor een korte herdenking. Kijkend naar het verleden leren we voor de toekomst. En daarom zullen we moeten blijven herdenken, telkens weer. Na het leggen van een bloemstuk zal er een kort woordje gesproken worden door de voorzitter van de werkgroep en zullen de klokken van de St. Nicolaastoren worden geluid. Aansluitend bent u uitgenodigd voor een kopje koffie.
Werkgroep Herdenken
