Lezing over Humanitair Oorlogsrecht

13 april 2024 | Rubriek

Op woensdagavond 22 mei 2024 in het parochiecentrum in Ootmarsum houdt Robert Harperink, in zijn functie als voorlichter bij het Rode Kruis, een lezing over Humanitair Oorlogsrecht. Ondanks het feit dat in oorlogen en militaire conflicten regels vaak worden geschonden, bestaat er zoiets als Humanitair Oorlogsrecht en het Rode Kruis zet zich daarvoor in.
In deze actuele lezing zal Robert Harperink ons inzicht verschaffen in hoe het Humanitair Oorlogsrecht blijft gelden te midden van de chaos van oorlogen en conflicten. En hoe het Rode Kruis zich inzet om de menselijke waardigheid te waarborgen, zelfs in de meest uitdagende omstandigheden.
Robert is gastdocent en voorlichter bij het Rode Kruis en lid van het Gregoriaans Herenkoor in Ootmarsum. De gratis lezing begint om 19.30 uur en de avond duurt tot ca. 21.00 uur. Aanmelden wordt in verband met de koffie e.d. op prijs gesteld – secretariaat@lumenchristi.nl – maar is niet verplicht.
Het pastoraal team nodigt u van harte uit voor deze thans actuele lezing.